[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bob the builder
    Drive
    • 2011
    • 98
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    Witam,
    przeczytałem wątek, poszedłem i zmierzyłem, wynik 37 cm. Już sie boję czytać forum co jeszcze znajdę :cry: . Sprężyna z oznaczeniem 1 x biały, 1 x żółty, kombi, bez gazu, z kratą (waży około 10 kg). Gwarancja upłynęła 5 miesięcy temu. Nie bardzo chce mi się walczyć z ASO ( właśnie naprawiałem rozrząd po gwarancji, kto ma 1,4 tsi to wie ).
    Na wyjazdy rodzinne zdarza mi się załadować po dach.
    Nie widzę sensu wymiany na następne - jak czytam nawet białe, 3 x pomarańcz nie pomagają.
    Mam następujące pomysły:
    1. założyć polskie D&D 15 00 620 (wyjdą jakieś 160 pln za dwie więc można spróbować),
    2. założyć te z pakietu na bezdroża, jak się usiądą będzie owe magiczne 39 cm ( ewentualnie pojeżdżę miesiąc z workiem cementu w bagażniku :wink: ),
    3. jednak powalczyć z ASO o to co poniżej ( bo na alle drogo jakieś 500 pln ):
    P.s.
    Ciekawe, że na alle tyle używanych sprężyn - prawie nowych :szeroki_usmiech
    Załączone pliki

    Komentarz

    • jaro2341
      Classic
      • 2011
      • 33

      WITAM MI DOBRALI SPRĘŻYNY ALE KAŻĄ PŁACIĆ ZA WYMIANĘ CO WYDAJE MI SIĘ NIE DORZECZNOŚCIĄ SKORO SAMI STWIERDZILI ZE SAMOCHÓD SIEDZI I NIE SPEŁNIA ICH NORM A MAM NAJECHANE DOPIERO 13 TYS I 4 LETNIA GWARANCJE TO CZY ONA OBEJMUJE TEZ ZAWIESZENIE CHYBA CHCĄ MNIE PRZEWALIĆ NA KASĘ

      Komentarz

      • dargli
        Classic
        • 2012
        • 18

        Mi też kazali płacić ale jak zgłosiłem reklamację nie tam gdzie kupiłem auto. Teraz czekam na wymianę w serwisie gdzie kupiłem auto.
        Załączone pliki
        dargli

        Komentarz

        • jaro2341
          Classic
          • 2011
          • 33

          WŁAŚNIE DOSTAŁEM ODPOWIEDZ ZE ZAMONTUJĄ JE W RAMACH GWARANCJI SYMBOL JAKI DOSTANE TO BS MOŻNE KTOŚ ROZSZYFRUJE CZY TO LIPA CZY BĘDZIE OKI

          Komentarz

          • Wojtas_Poznań
            RS
            • 2010
            • 2822

            Zamieszczone przez jaro2341
            MOŻNE KTOŚ ROZSZYFRUJE CZY TO LIPA
            lipa straszna to jest.... ale z twoim capslockiem :P :diabelski_usmiech
            SPOT Poznań:
            .....
            ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


            Error 503 Wojtas Unavailable :P

            Komentarz

            • jaro2341
              Classic
              • 2011
              • 33

              i tyle sie dowiedziałem ja pytam o sprężyny a ty pitolisz caps lock ale pomoc

              Komentarz

              • Maicroft
                Moderator
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2004
                • 25757
                • Audi

                jaro2341, Nie podoba sie to nie piszesz. Ani wielkich liter, ani przecinkow, kropek - nic - potem mowia ze z Polski to tylko na zmywak po uniwerku ludzie jada.

                Poczytaj co to netykieta :idea:

                Zaczyna mnie coraz bardziej irytowac bezczelnosc nowych. Sa takie fora, gdzie za taki teks jest ban i tyle. Mowa o motoryzacyjnych
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                • jaro2341
                  Classic
                  • 2011
                  • 33

                  nie jestem polonistą a dyslektykiem
                  a tak do brzegu pomorze mi ktoś co to za sprężyny bo tym problemem zajmujemy się w tym wątku a nie przecinkami

                  Komentarz

                  • EBP
                    Drive
                    • 2012
                    • 49

                    jaro2341 strona 29 tego tematu
                    ale tych Twoich sprężyn tam nie ma (BS).
                    Może zostały wymyślone sprężyny które będą działały bez tuningowania auta o MAD.

                    Dla purystów językowych , niestety poziom pisowni mamy jaki mamy w narodzie. Ale jeżeli by banować każdego tzw"dyslektyka" to nie było by co czytać w necie. Co nie zmienia faktu , że nikt nie odpowiedział na zadane pytanie, natomiast posypały się joby, że caps , że interpunkcja , że ortografia. Ech
                    Ku przestrodze-szalony ponton
                    https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                    Komentarz

                    • Maicroft
                      Moderator
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2004
                      • 25757
                      • Audi

                      EBP, Bo problemem jest przeczytac cos, co pisane jest wielkimi literami jednym tchem.

                      Spis sprezyn jest w tym temacie, fakt jest dlugi, ale da sie go przesledzic.
                      Tak samo kwestie finansowania wymiany, ASO ktore sprzedalo wymienia za free, inne widza w tym wielki problem
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz

                      • jaro2341
                        Classic
                        • 2011
                        • 33

                        serwis podał mi taka specyfikacje 1ko511BS dlatego pytam czy ktoś się możne spotkał z tym oznaczeniem i mam wiedzę odnośnie jakości czyli reasumując literka B i następnie każda wyższa to lepiej czy gorzej

                        Komentarz

                        • Walt
                          L&K
                          • 2011
                          • 1065
                          • Seat

                          Moja reklamacja została zaakceptowana przez SAP i będę miał sprężynki wymienione :szeroki_usmiech
                          Ciekawe tylko na jakie...
                          SPOT Poznań ->

                          Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                          Komentarz

                          • bishop
                            L&K
                            • 2012
                            • 1430

                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Spis sprezyn jest w tym temacie, fakt jest dlugi, ale da sie go przesledzic.
                            A nie mozna ,wrzucić tego spisu na 1 stronę tematu? Sam się naszukałem jak cośtam przyznali, ale ja wiedziałem ,ze jest taki spis w temacie , ale nowy user nie wie i jak zobaczy że jest kilkadziesiat stron to , dostaje dysleksji 8)

                            Komentarz

                            • leonn
                              RS
                              • 2011
                              • 2726
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez jaro2341
                              ja pytam o sprężyny a ty pitolisz caps lock ale pomoc
                              Zamieszczone przez jaro2341
                              nie jestem polonistą a dyslektykiem
                              jaro2341, ale czytać po polsku to chyba potrafisz? Tak na początek np. regulamin OCP, a potem ten watek, odrobina wysiłku mile widziana.
                              Zamieszczone przez bishop
                              nowy user nie wie i jak zobaczy że jest kilkadziesiat stron to , dostaje dysleksji
                              Nie no sorry, i co… za rączke go wziąść… i gdzie go trzeba zaprowadzić..? Jedni mogą przeczytać wątek, a inni nie?

                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Zaczyna mnie coraz bardziej irytowac bezczelnosc nowych.
                              Maicroft dziwie się, że się powstrzymujesz z rozdawaniem prezentów, tak na dobry początek. :wink: No ale do rzeczy.


                              U mnie sprężyny w końcu wymienione, OII FL kombi + Lpg+ koło zapasowe+fabryczny hak.

                              Były 1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta, przy Full Pb i full Lpg wymiar tył- 368, przód-391.

                              Po wymianie na 1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa, wyposażenie j.w, Full Pb, zero Lpg + fotelik dla dziecka(8kg) wymiar tyłu 375, przodu nie mierzyłem, ale to nie ma znaczenia bo nawet wymiana o jeden stopień twardszych nic nie dało. Producent sprężyn jawnie leci w h..ja z jakością tylnych sprężyn. Nie odebrałem naprawy gwarancyjnej, ASO duma co teraz zrobić.

                              Zamieszczone przez Walt
                              Moja reklamacja została zaakceptowana przez SAP i będę miał sprężynki wymienione
                              Walt jak Ci wymienia na te z koncówka BG, to sobie od razu w ASO zmierz, jaki jest wymiar. Bo u mnie nie chciali mierzyć, twierdząc że są mocniejsze i musi być dobrze. Dopiero jak sam przy panu z ASO zmierzyłem, to sie okazało że nie jest OK. :shock: :twisted:
                              Załączone pliki

                              Komentarz

                              • Walt
                                L&K
                                • 2011
                                • 1065
                                • Seat

                                leonn, Dzięki za dobrą radę :wink:
                                Co ciekawe - wczoraj rozmawiałem z Wojtas_Poznań i ma sprężyny o oznaczeniu jak nasze a samochód stoi prawidłowo, więc podejrzewam że chodzi o wadę materiałową jakiejś serii. Chyba z jakiejś trefnej stali je zrobili.
                                SPOT Poznań ->

                                Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                Komentarz

                                • termit886
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 261
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez leonn
                                  Nie odebrałem naprawy gwarancyjnej, ASO duma co teraz zrobić.
                                  Ja przy drugiej wymianie zdecydowałem się na progresywne MAD i jestem zadowolony. Tył na full zbiornikach 395mm.Wolałem to niż jeździć w nieskończoność do ASO i pisanu do SAP które i tak nie wie jak ten problem rozwiązać. Jak to już było pisane w tym wątku jest to jedna wielka paranoja że Skoda i pracujący doradcy w niej doradcy techniczni z Czech i Polski nie potrafią rozwiązać problemu.Moim zdaniem jest to wina materiału używanego przez producenta. I powinno się tego dostawcę zmienić, albo niech zmieni materiał z którego wytwarza sprężyny.

                                  Komentarz

                                  • EBP
                                    Drive
                                    • 2012
                                    • 49

                                    Zamieszczone przez termit886
                                    doradcy techniczni z Czech i Polski nie potrafią rozwiązać problemu.Moim zdaniem jest to wina materiału używanego przez producenta
                                    Raczej wątpię , że to jest wina materiału , raczej wina Skody , że zamówiła jakieś wynalazki o nieodpowiednich parametrach. Przy pierwszej wymianie zazwyczaj dają troszkę twardsze sprężyny licząc , że ludziska nie zauważą. Dopiero jak się trafi upierdliwiec to dają wspomagające. Odkąd dotknął mnie problem zacząłem przyglądać się Octaviom na ulicy , wygląda że większość nowych ma problem ze sprężynami. Ale większości to nie przeszkadza , nawet jak wsadzą coś do bagażnika lub zapakują rodzinę na tylne siedzenia. Ostatnio rozmawiam z właścicielmem , siedzi mu tył jak szatan , pytam czy już walczył ze sprężynami a On , że myślał że tak ma być bo wozi ciężkie rzeczy w bagażniku. Największym kurestwem jednak jest podejście S VG , gdyż obniżony tył automatycznie podnosi przód auta a to już jest BARDZO niebezpieczne i wpływa na jakośc prowadzenia.

                                    Ponawiam swoją wcześniejszą prośbę piszcie mi na PW z jakich miesięcy/lat mieliście problem ze sprężynami , bez tego ciężko jest zrobic pismo do UOKiK. A jak narazie tylko jedna osoba napisała. Odnoszę wrażenie że jak już ktoś załatwił sprawę sprężyn to dalej już ma w dupie.

                                    ufff
                                    Ku przestrodze-szalony ponton
                                    https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                                    Komentarz

                                    • leonn
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2726
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez EBP
                                      Ponawiam swoją wcześniejszą prośbę piszcie mi na PW z jakich miesięcy/lat mieliście problem ze sprężynami , bez tego ciężko jest zrobic pismo do UOKiK.
                                      Jak widać po postach w tym temacie problem dotyczy wszystkich OII Fl i Turów i to nie tylko w PL. Nie wiem co chcesz zdziałać tym pismem do UOKiK, ale moja Octa jest z września 2011r. Jeśli masz zamiar powojować o oczywistą naszą rację ze Skodą, to przydałaby się jawna lista, typu;
                                      1-EBP
                                      2- leonn IX 2011r.OII FL kombi + Lpg
                                      ,a nie pisanie na PW, Na PW to możemy sobie wysyłać inne nasze prywatne dane, ale to tylko moje skromne zdanie. Jak by co to na mnie możesz liczyć, ale jak znam życie nic z tego nie wyjdzie. Bo jak to napisałeś ---- >
                                      Zamieszczone przez EBP
                                      Odnoszę wrażenie że jak już ktoś załatwił sprawę sprężyn to dalej już ma w dupie.

                                      Komentarz

                                      • EBP
                                        Drive
                                        • 2012
                                        • 49

                                        Chodzi mi o określenie od kiedy pojawia się problem ,skargę składa konsument we własnym imieniu. A skargą do UOKiK chciał bym , choć to mało realne , zmienić podejście S VG do tematu , bo obecne traktowanie reklamujących to jest masakra.
                                        Skarga ma być za " Zbiorowe naruszenie interesów konsumentów".
                                        Ku przestrodze-szalony ponton
                                        https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                                        Komentarz

                                        • Walt
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1065
                                          • Seat

                                          Jeśli chcesz tworzyć listę to załóż nowy temat na same wpisy, bo tutaj lista zginie.
                                          Mnie możesz dopisać:
                                          Walt VI'2011 OII Tour 1,6 + LPG
                                          SPOT Poznań ->

                                          Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                          Komentarz

                                          • termit886
                                            Rider
                                            • 2012
                                            • 261
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Mnie też dopisz
                                            termit886 O2T +LPG 08. 2011

                                            Komentarz

                                            • bishop
                                              L&K
                                              • 2012
                                              • 1430

                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Po wymianie na 1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa, wyposażenie j.w, Full Pb, zero Lpg + fotelik dla dziecka(8kg) wymiar tyłu 375,
                                              Jak zatankujesz full lpg , będzie nizej niż przed wymianą :shock:
                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Nie odebrałem naprawy gwarancyjnej, ASO duma co teraz zrobić.
                                              Jak to wyglądało nie podpisałeś im kwitów i zostawiłeś auto ?

                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Bo u mnie nie chciali mierzyć, twierdząc że są mocniejsze i musi być dobrze. ....
                                              Nie mogę tego spokojnie czytać. Wymienić sprężyny ze względu na mała wysokość zawiasu i po skończonej /według aso :lol: / robocie nie sprawdzić efektów , przy uzyciu mairki w czasie 2s :evil:

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez bishop
                                                Jak to wyglądało nie podpisałeś im kwitów i zostawiłeś auto ?
                                                Przy odbieraniu auta, wziąłem swoja miarkę i pokazałem, że jest nadal poniżej normy. Kierownik serwisu po mojej interwencji przyjął ponownie zgłoszenie, że tył nie ma wymaganego wymiaru po wymianie na nowe sprężyny. Wczoraj dzwonił Pan kierownik, że czekają na dodatkowe sprężyny dla mnie.
                                                Zamieszczone przez bishop
                                                Nie mogę tego spokojnie czytać. Wymienić sprężyny ze względu na mała wysokość zawiasu i po skończonej /według aso / robocie nie sprawdzić efektów , przy uzyciu mairki w czasie 2s
                                                Też mnie to bardzo dziwi, że ani doradca, ani mechanik nie sprawdził efektu naprawy.

                                                Komentarz

                                                • Walt
                                                  L&K
                                                  • 2011
                                                  • 1065
                                                  • Seat

                                                  Zamieszczone przez leonn
                                                  wziąłem swoja miarkę i pokazałem, że jest nadal poniżej normy.
                                                  A jaka jest norma?
                                                  SPOT Poznań ->

                                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                                  Komentarz

                                                  • bishop
                                                    L&K
                                                    • 2012
                                                    • 1430

                                                    Zamieszczone przez Walt
                                                    A jaka jest norma?
                                                    3 500 6 900
                                                    Pisałem juz aby jakiś mod na pierwszej stronie tematu wstawił tabelę oznaczeń sprężyn, no i właściwe wymiary i metodę pomiaru ,bo gubią się nowi i starsi, a temat ważny i nie chodzi tylko o wygląd, ale też autko inaczej się prowadzi, ...gorzej .
                                                    Walt min to 384mm, a tera zapytaj , jak to zmierzyć ? :szeroki_usmiech

                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    Też mnie to bardzo dziwi, że ani doradca, ani mechanik nie sprawdził efektu naprawy.
                                                    Po tylu wymianach dziennie , to bez pomiaru widzą ,że są znowu w doopie :lol:

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...